4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Faik Canolli, që 33 vjet pa gjumë

Faik Canolli-33 vjet pa gjumeFaik Canolli nga Prishtina tash e 33 vjet nuk ka vënë gjumë në sy.

Ai thotë se nga ky viti 1981, kur e kishte lënduar këmbën, kishte pasur një intervenim kirurgjik në Ohër dhe prej atëherë më nuk ka mundur të flejë, transmeton klan Kosova

Canolli thotë se pagjumësia i shkakton telashe të mëdha. Thotë se ka qenë edhe në Gjermani për të gjetur ilaç, por nuk ia ka dalë.

“Përveç që nuk po mund të flej, tash kam telashe edhe me harresën. Nuk po mund të mbaj mend”, thotë Canolli.

Më Shumë

Prizren, hapet ekspozita `Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999

Sot, në Prizren, është hapur ekspozita “Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999”,  realizuar nga prof. dr. Nusret Pllana, Hasan Morina dhe Esat Shala.   Bëhet e ditur se...

Paralele vrasjesh: Stalini dhe Enveri

Nga: Dashnor Kokonozi Më se 30 vjet më parë, për një nga numrat e parë të Rilindjes Demokratike përktheva një artikull të gjatë të Erik...

Lajmet e Fundit