6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Grabovci: Ne nuk jemi linçues

AdemGrabovci6-05Deputeti i PDK-së, Adem Grabovci duke komentuar vendosmërinë e bllokut opozitar, LDK, AAK, Nisma për të refuzuar çfarëdo bashkëpunimi me PDK-në ka thënë se demokracia funksionon mbi parimin e debatit dhe jo të përjashtimit, gjë të cilën sipas tij po e bëjnë LDK, AAK e Nisma.

“Alfa dhe omega e demoracisë është debati, aty ku nuk ka debat nuk ka demokraci dhe emërtimin e dini ju dhe çdo qytetarë i Kosovës, PDK-ja nuk udhëhiqet nga logjika e përjashtimit të askujt, nga linqimi i askujt, por nga logjika e debatit dhe e bashkëpunimit”, ka thënë Grabovci për gazetën “Zëri”.

Ai m ëtej ka shtuars se shqetësimi dhe angazhimi i PDK-së është se si të ndërtojnë institucione kredibile të fuqishme, të cilat do të jenë në gjendje të marrin vendimet e duhura. Grabovci ka thënë se deputetët në Kuvend do të votojnë për zhbllokimin e jetës së qytetarëve të Kosovës.

“Ne kemi besim tek përfaqësuesit e popullit se ata do ta orientojnë votën e vet në përputhje me besimin e qytetarëve dhe besimi i qytetarëve u është dhënë për të zhbllokuar jetën dhe për krijimin e një jetë më të mirë për qytetarët, e jo për të bllokuar jetën e qytetarëve”, ka deklaruar Grabovci.

Më Shumë

143 vjet nga lindja e Mit’hat Frashërit

Mit’hat Frashëri, i njohur me epitetin Lumo Skëndo, ka lindur më 25 mars 1880 në Janinë. Ishte pinjoll i Dulellarëve të Frashërit, i biri...

Shpërthen Munishi: Ademi është kryetar me 17 servilë, jemi të mjerueshëm

Trajneri Ismet Munishi e ka pranuar pjesën e vet të përgjegjësisë për gjendjen e mjerueshme të futbollit në Kosovë, si dhe i ka goditur...

Lajmet e Fundit