1.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Filloi realizimi i projektit ‘Krijimi i ambientit turistik në malet e Kabashit dhe të Korishës’

Drejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik e Komunës së Prizrenit, në kuadër të projekteve për zhvillimin e turizmit malor, filloi të hënën realizimin e projektit ‘Krijimi i ambientit turistik në malet e Kabashit dhe të Korishës’, i cili destinacion është mjaft i vizituar nga turistët dhe qytetarët e Kosovës. 
 

Ky investim, në këtë ambient turistik, do të ndikoj pozitivisht në zhvillimin e turizmit të Komunës së Prizrenit.

Më Shumë

Liria shokon Dritën, e eliminon nga Kupa

Liria ka bërë befasinë e madhe në Kupën e Kosovës, duke eliminuar Dritën e Gjilanit. Liria e mposhti në udhëtim Dritën, me rezultat 1-2, në...

Këto pesë shenja të Horoskopit presin ndryshime drastike në jetë

Yjet kanë treguar se viti i ardhshëm do të jetë veçanërisht emocionues dhe i paparashikueshëm për këto shenja të mëposhtme. Nëse iu përkisni këtyre...

Lajmet e Fundit