22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Fillon ndërtimi i disa tualetëve publike para objektit të administratës në Prizren

Të hënën e 20 majit, punimet për ndërtimin e tualetëve publike filluan para objektit të administratës komunale në Prizren.
Komuna e Prizrenit, në partneritet me organizatën USAID, ka nisur implementimin e projektit për ndërtimin e këtyre tualetëve.
Nënkryetari i komunës, Kujtim Gashi, shprehu gëzimin për fillimin e këtij projekti të nevojshëm për qytetin, duke theksuar rëndësinë e tij në kontekstin e zhvillimeve urbane. Detajet për projektin, i cili ka një vlerë prej 135 mijë eurove, me 20% financim nga USAID-i, u prezantuan nga drejtori i Shërbimeve Publike në Prizren, Çelë Lamaj. Drejtoresha ekzekutive e OPDMK, Antigona Shestan, shprehu gëzimin për fillimin e ndërtimit të tualetëve, duke theksuar kërkesat e komunitetit për këtë infrastrukturë të rëndësishme, veçanërisht për personat me nevoja të veçanta.
Përveç OPDMK-së, edhe organizata të tjera shoqërore në Prizren kanë bërë thirrje për përmirësimin e situatës së tualetëve publike në qytet./TV Prizreni

Më Shumë

Gjashtë vjet nga vdekja e Fadil Vokrrit

  Sot mbushen gjashtë vjet pas ndarjes nga jeta të legjendës shqiptare të futbollit Fadil Vokrri. Ai ishte njëri nga futbollistët më të mirë shqiptar...

Mamusha do të bëhet me Qendër Kulturore Rinore me vlerë 1.7 milion euro

Ministria e Kulturës, Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Komuna e Mamushës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për projektin “Ndërtimi i Qendrës Kulturore Rinore në Mamushë”. Projekti...

Lajmet e Fundit