16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Fituesi i betejës me drejtësi dhe garës zgjedhore

SaliAsllanaj-ldkKryetari i rizgjedhur i Suharekës, Sali Asllanaj , gjatë vitit të kaluar është përballur me akuzën e Prokurorisë se më 27 gusht të vitit 2008, kishte nënshkruar paligjshëm marrëveshjen për shfrytëzimin e tokës ndërtimore në pronësi shoqërore, duke ia mundësuar ndërmarrjes “Benaf”, ndërtimin e një strukture afariste banesore me garanci për shfrytëzim të përhershëm të ngastrës kadastrale. Pas disa seancave gjyqësore, Asllanaj në korrik të vitit 2013-s, kishte fituar betejën me drejtësin. Prokuroria në mungesë të dëshmive është tëhequr nga aktakuza dhe ai është shpallur i pafajshëm.

Deputeti i Parlamentit të Kosovës nga radhët e LDK-së, në zgjedhjet e vjeshtës i është kthyer garës për kryetar të Suharekës,pas humbjes që kishte pësuar nga kandidati i AAK-së, Blerim Kuçi.

Në nëntor të këtij viti, ai ka arritur të fitojë garën zgjedhore përballë kandidatit tjetër të AAK-së, Bali Muharremaj.Asllanaj për katër vitet e ardhshme do të jetë kryetar i Suharekës./PrizrenPress.com/

Mjekët nga Turqia do t’i operojnë 16 fëmijë me probleme me zemër

Mjekët nga Turqia do t’i kryejnë 16 operacione tek fëmijët me probleme në zemër në Kosovë. Po ashtu gjatë javës do të realizohen edhe 30...

Universiteti i Hildesheim/Hannover shpalos ofertën e studimit për maturantët e “Loyola-Gymnasium”

Në kuadër të informimit lidhur me orientimin profesional dhe mundësitë e studimit në Universitetin Hildesheim/Hannover në Gjermani, sot, para maturantëve të “Loyola-Gymnasium”, ofertën e...

Lajmet e Fundit