13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Francë: Me gjasë, moti është shkak i rrëzimit të aeroplanit

harta e rrezimit te ajroplanitMinistri i brendshëm i Francës, Bernard Cazeneuve, thotë se ka gjasë të mëdha që moti është shkak i rrëzimit të aeroplanit të udhëtarëve të Algjerisë në Mali.

Ministri Cazeneuve tha se as mundësitë e tjera nuk përjashtohen, por ka gjasë të mëdha që “kushtet meteorologjike” janë shkaktari kryesor.

Franca sot ka njoftuar se në Mali e ka dërguar një njësi ushtarake në vendin e rrëzimit të aeroplanit me 110 njerëz në të, përfshirë 51 shtetas francezë.

Kontrolli i fluturimit dje e kishte humbur kontaktin me aeroplan, pasi pilotët kishin raportuar për kohë tejet të vështirë me stuhi.

Në një kumtesë të presidencës së Francës theksohet se aeroplani ishte identifikuar qartas në tokë, megjithëse ishte thyer.

Më Shumë

Sekuestrohen 33 mijë litra alkool në Rahovec, dogana flet për dëme mijëra eurosh ndaj shtetit

Orët e para të 8 marsit e kanë gjetur në punë sektorin e hetimeve dhe akcizës të Doganës së Kosovës.   Ata kanë marrë indicie nga...

Prizren: Kontejnerëve me origjinë nga Serbia iu fshihet tabela informuese (VIDEO)

75 kontejnerë që Komuna e Prizrenit i bleu vitin e kaluar, doli se erdhën nga Serbia pikërisht tash kur u aktualizua fushata për të...

Lajmet e Fundit