33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Gara do të jetë mes LDK-së e PDK-së

Leon MalazoguNjohësi i çështjeve elektorale, Leon Malazogu, ka vlerësuar se në ditët e mbetura, fushata elektorale mund të bëhet më e ashpër.

“Kur them e ashpër nuk e kam fjalën në raport me fyerjet personale, por duhet ta inkurajojmë secilin kandidat që nxjerr sa më shumë të palara në raport me njëri-tjetrin”, ka thënë Malazogu, duke shtuar se fushata elektorale për zgjedhjet e 8 qershorit është fokusuar tek liderët, shkruan Epoka e Re.

Ndërkaq, duke folur për pozicionin e mundshëm të partive pas zgjedhjeve, Malzazogu ka thënë se gara për vendin e parë do të zhvillohet në mes të PDK’së dhe LDK’së.

Më Shumë

Totaj viziton Këshillin e Bashkësisë Islame për Kurban Bajramin

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, bashkë me kryesuesen e Kuvendit Komunal, Antigona Bytyqi, nënkryetarin Kujtim Gashi, drejtorët e asamblistës dhe bashkëpunëtorët e kabinetit, vizituan...

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1506 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit