22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Gashi: Votuesit nuk i besuan asnjë partie opozitare

AstritGashi-gazetarAnalisti Astrit Gashi ka thënë se partitë opozitare, LDK, VV dhe AAK, nuk arritën të dërgojnë në vend disponimin qytetar për ndryshime. Ai konsideron udhëheqësit e partive duhet të reflektojnë më shumë.

Më poshtë mund të lexoni postimin e Gashit në Facebook.

“Po e riperseris: Partite opozitare, kush me shume e kush me pak- e ketu hisja kryesore i bjen LDK, por copa edhe VV e AAK- nuk arriten te dergojne ne vend disponimin qytetare per ndryshime (rreth 70 per qind).

Qytetaret e thane mendimin e tyre, por nuk i besuan asnje partie opozitare. Bajraktaret e ketyre partive- duhet te reflektojne pak me shume.

Mediat e shoqeria civile duhet te ndihen krye-larte se per sa e sa vite me dinjitet e duke sfiduar joshjet raportuan qeverisjen e keqe te shume viteve. E kane kry detyren e tyre- qe te jene “watchdog” te pushtetit.

Per ne puna e njejte vazhdon- kushdo qe te jete ne qeverine e se nesermes. Sot natyrisht se ndihem krenar me punen qe kjo shoqeri beri. Do te vazhdojme!” (sic), ka shkruar Gashi.

Më Shumë

Zyrtare: Thiago Motta, trajneri i ri i Juventusit

Juventusi ka emëruar zyrtarisht Thiago Mottan si trajnerin e tyre të ri, pas sukeseve që italo-brazilini kishte me Bolognan, duke i dërguar në Ligën...

Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prizren, një person ka therur me thikë vajzën e tij, i dyshuari raportohet se ka qenë në...

Lajmet e Fundit