25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Vdes Hajriz Demaku, ushtari i fundit i Shaban Polluzhës

Hajriz DemakuTë hënën është ndarë nga jeta Hajriz (Halim) Demaku, veterani dhe njëri prej themeluesve të nacional – demokrates shqiptare. Hajriz Demaku ishte ushtari i fundit i Shaban Polluzhës.

Varrimi i të ndjerit bëhet të martën (nesër) në varrezat e qytetit të Prishtinës.

Hajriz Demaku, është edhe babai i shkrimtarit të mirënjohur Daut Dema

Më Shumë

Aksident mes dy automjeteve në fshatin Mrasor të Rahovecit, lëndohen shtatë persona

Shtatë persona kanë pësuar lëndime si pasojë e një aksidenti mes dy automjeteve në fshatin Mrasor të Rahovecit, rruga Gjakovë – Klinë. Rastin për Klankosova.tv,...

Urimi i Totajt për festën e Bajramit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, u ka uruar besimtarëve të fesë islame festën e Kurban Bajramit. Ai ka dëshiruar që kjo ditë të sjellë paqe,...

Lajmet e Fundit