10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Gashiq: Ushtria e Kosovës është kërcënim për Serbinë!

FSK-marrsh”Kjo është arsyeja se pse angazhohemi që forcat ndërkombëtare në Kosovë, sipas mandatit të Kombeve të Bashkuara, të ruajnë paqen dhe të kujdesen për sigurinë e pakicave”, tha ai për Dnevnik të Novi Sadit, duke shtuar se Ushtria e Kosovës paraqet rrezik për Serbinë “dhe për rajonin”!

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Bratislav Gashiq, thotë se Kosova është kërcënimi më i madh për sigurinë e Serbisë.

“Jemi duke punuar në mënyrë aktive për të parandaluar çdo rrezik. Jemi të gatshëm të reagojmë në mënyrë të duhur”, shton ai. I pyetur nëse ka presione mbi Serbinë që t’i drejtohet NATO-s, sidomos gjatë krizës në Ukrainë, ai thotë se nuk sheh arsye për çfarëdo presioni.

Më Shumë

Tri ditë para dasmës i vdiq babai, Totaj: Cermonia e dasmës u shndërrua në cermoni mortore

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pasur një rrëfim tejet personal dhe emocional në emisionin “Kendiv”. Ai foli për familjen, sfidat, momentet e lumtura...

Grabitje, armëmbajtje e asgjësim i pasurisë, Prokuroria në Prizren ngrit aktakuzë kundër katër personave

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve L.L, A.A, E.G, dhe E.Sh për shkak të dyshimit...

Lajmet e Fundit