-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Philip Breedlove të mërkurën në Kosovë

Philip BreedloveGjeneralin Philip Breedlove, Komandant Suprem i Aleancës për Evropë (SACEUR) të mërkurën vjen në Kosovë. Me këtë rast ai viziton KFOR-in në Kosovë.

Ai planifikohet të mbaj konferencë të përbashkët me Gjeneralmajor Salvatore FARINA, Komandant i Forcave të Kosovës (COM KFOR) në Aeroportin Ushtarak të Sllatinës të mërkurën më 30 korrik, në ora 16:00

Më Shumë

Me bukurinë e lirisë

Sahit Osmani (22 dëshmorëve ,dhe 18 martirëve të Randobravës) Me bukurinë e lirisë keni hyrë në qenien tonë Të shndërruar në përmendore me bardhësinë e ditëve rilindni Shtresave të atdheut gjaku...

Rrëzohet një punëtor i ndërtimit në Prizren

Një punëtor është rrëzuar duke punuar në një kompani të ndërtimit në Prizren. Viktima, siç njofton Policia e Kosovës është duke u trajtuar në Spitalin...

Lajmet e Fundit