15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Gojart Kqiku me dedikim për profesorin Begolli

Gojart KqikuuKrenar me Faruk Begollin ka shtuar aktori Gojart Kqiku me çrast ka ndarë me të tjerët dedikimin e tij në kujtim të përvjetorit të shtatë të vdekjes së aktorit Begolli
Aktori Gojart Kqiku ka realizuar një emitim briliant në kujtim të aktorit të ndjerë Faruk Begolli.

Në videon e postuar në rrjetin vimeo e të shpërndarë edhe në Facebook, aktori Kqiku ka emituar në mënyrë të shkëlqyer mënyrën e të folurës dhe të qëndrimit të aktorit Begolli në 7 vjetorin e vdekjes së tij.

Videoja është titulluar Faruk Begolli impression ndërsa teksti është marr nga monografia “Faruk Begolli” ndërsa i tërë projekti është realizuar nën tingujt e la Boheme të Charles Aznavour.
“Proud ëith Faruk Begolli…Enjoy my impression……like,share …E ksi sene” ka shkruar aktori Kqiku në profilin e tij në facebook krahas videos së postuar e cila ka marr komente pozitive dhe përgëzime për mënyrën e realizimit të rolit./KultPlus.com

Më Shumë

Policia shqipton mbi një mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1501 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Vetëvendosje në Prizren uron besimtarët myslimanë: Me fat Fitër Bajramin!

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Prizren ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë : "Me fat Fitër Bajramin!". "Në këtë ditë feste e gëzimi, le të mbretërojë...

Lajmet e Fundit