23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Gruaja e Nasim Haradinajt zbulon se çfarë i tha ai para se të shpallej fajtor

Gjejlone Haradinaj, bashkëshortja e Nasim Haradinajt është deklaruar pas shpalljes së aktgjykimit dënues me nga 4 vjet e gjysmë burgim dhe 100 euro gjobë ndaj tij dhe Hysni Gucatit.

Në një bisedë për “T7”, ajo ka zbuluar se çfarë ka biseduar me Nasimin, mëngjesin e sotëm

“Unë nuk e kam pritë lirimin, këtë e kam pritë. Edhe Nasimi në mëngjes ka thirr, ka thënë unë jam këtu në mënyrë të padrejtë nga dita e parë. Hape derën dhe mos prit që lirohem”, ka thënë Gjejlone Haradinaj.

Ndërsa për pjesën që Nasim Haradinaj është shfaqur i buzëqeshur kur i është shqiptua dënimi, ajo ka thënë: “Nasimi është i mësuar me u ballafaquar me padrejtësi dhe është krenar se e dinë që kurrë s’ka bërë asgjë”.

Më tutje, ajo ka bërë me dije se Nasim Haradinajn do ta vizitojnë për ditëlindje në Hagë.

“Familja e Haradinajt është e mësuar me këto gjëra, familjarët janë shokuar. Është shumë shokuese për fëmijët që jetojnë jashtë”, është shprehur ajo.

Më Shumë

James Hetfield ndahet nga gruaja

Frontmeni i grupit Metallica, James Hetfield, ka bërë kërkesë për divorc nga gruaja e tij në fillim të këtij viti, pas 25 vjetësh martesë. Ai...

Themelorja konfirmon aktakuzën ndaj Myhater Haskukës dhe tre ish-deputetëve për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend

Gjykata Themelore në Prishtinë ka marr aktvendim me të cilin ka refuzuar si të pabazuara kërkesat për kundërshtim të provave dhe hudhje të aktakuzës...

Lajmet e Fundit