0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Gruaja në Rahovec raporton për dhunë të vazhdueshme nga burri

Një grua në Rahovec ka raportuar se ka pasur dhunë të vazhdueshme nga bashkëshorti i saj, i cili është duke punuar përkohësisht jashtë vendit.

Ajo ka deklaruar se burri i ka kërkuar asaj që ta lëshojë shtëpinë.

Për shkaqe sigurie ajo është larguar nga shtëpia e burrit dhe ka shkuar të babai i saj.
“DHUNË NË FAMILJE | Rahovec 01.01.2023 – 09:45. Ankuesja femër kosovare ka lajmëruar se ka pasur dhunë të vazhdueshme nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar i cili është me punë të përkohshme jasht vendit. Ankuesja deklaron se i dyshuari nëpër mes telefoni i kishte kërkuar qe ta lëshoj shtëpinë. Për shkaqe sigurie viktima është larguar nga shtëpia e burrit dhe për momentin ndodhet te prindi i saj. Rasti mbetet nën hetime”, thuhet në raport./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Mjekja Narqize Arenliu-Hoxhaj emërohet si u.d. e drejtoreshës në SHSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka konfirmuar dorëheqjen e ud.drejtoreshës së deritanishme të këitj institucioni Pranvera Zejnullahu-Racit. Nga SHSKUK kanë bërë të...

Liverpool në garë me Chelsea-n dhe Arsenal-in për yllin 100 milionësh të Brighton

Liverpool thuhet se është gati të luftojë Arsenal-in dhe Chelsea-n për të nënshkruar me yllin e Brighton, Moises Caicedo. 21-vjeçari ekuadorian e ka pushtuar Premier...

Lajmet e Fundit