0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Hapet për qarkullim rruga Prizren-Reqan, apleohet që automjetet të jenë me pajise dimërore

Policia njofton se rruga Prizren-Reqan që ishte e mbyllur për qarkullim nga dje në ora 18:20, pritet të hapet për qarkullim sot nga ora 16:00.

Në koordinim më përfaqësues të MI-së dhe në bazë të vlerësimit të Inspektorëve rruga do të jetë e kalueshme me kujdes të shtuar, njofton policia, transmeton Express.

“Apelojmë pjesëmarrësit në komunikacion të jenë të pajisur me pajisje dimërorë për shkak kushteve atmosferike. Policia do të jetë në ndihmë dhe përkrahje, andaj kërkohet kujdes i shtuar”, thuhet tutjë në njoftim.

Rruga ishte bllokuar për shkak të shembjes masive të dheut dhe gurëve te tuneli i parë.

Më Shumë

Gjermani: Shqiptari vret ish-gruan e tij

Një shqiptar dyshohet se e ka vrarë ish- gruan e tij. Ngjarja tragjike ka ndodhur të shtunen në Gjermani, në fshatin Markdorf në Baden Wurttenberg. 47-vjeçari...

Përvjetori i vdekjes së Ismail Qemalit

Sot bëhen 104 vjet nga vdekja e atit të pavarësisë së Shqipërisë, shqiptarit të madh Ismail Qemali. U lind në Vlorë, në vitin 1844, biri...

Lajmet e Fundit