11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Hartimi i planit për zhvillim ekonomik në Prizren

Kryetari i Prizrenit,  Shaqir Totaj, së bashku me grupin punues të Komunës së Prizrenit dhe me përfaqësuesit e Agjencisë për Zhvillim Rajonal – Jug, zhvilluan sot një takim produktiv për hartimin e “Strategjisë për Zhvillim Ekonomik Lokal për Komunën e Prizrenit 2024-2029”.

“Me këtë rast u përcaktuan objektivat, misioni dhe vizioni, që do të shërbejnë në rritjen e qëndrueshme ekonomike dhe prosperitetit brenda Komunës sonë. Kjo strategji synon të krijoj një plan gjithëpërfshirës që do të nxisë iniciativat për zhvillimin ekonomik dhe do të hapë rrugë për një ambient të përshtatshëm biznesor, sidomos për ndërmarrëset gra dhe të rinjtë”, thuhet në njoftimin e Komunës së Prizrenit.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Tre ndeshje interesante luhen sot në Superligë, sytë te Ballkani dhe Drita

Tre ndeshje interesante do të zhvillohen sot, në kuadër të xhiros së 29-të në Superligën e Kosovës në futboll. Sfida kryesore e ditës së shtune...

Sot moti me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Moti sot në Kosovë parashikohet të jetë me diell dhe po ashtu edhe me vranësira. Siç bën të ditur Meteo Kosova, era do fryjë kryesisht...

Lajmet e Fundit