4.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Hashim Thaçi jep dorëheqje nga pozita e Presidentit

Hashim Thaçi ka dhënë dorëheqje nga pozita e të parit të shteti, raporton Front Online.

Ky vendim erdhi pas konfirmimit të aktakuzës nga Gjykata Speciale.

“Ashtu siç kam premtuar, para gjyqit unë nuk do të dal si president, andaj do të jap dorëheqje. Kosova është storie e suksesit dhe e bashkëpunimit të ngushtë me bashkësinë ndërkombëtare. Ne duhet të ruajmë besimin në dialog të brendshëm”, tha ai në konferencë të jashtëzakonshme.

Më Shumë

Zhduket një 14 vjeçare në Prizren

Në 14 vjeçare është zhdukur në Prizren. Rasti është lajmëruar nga vëllai në polici. Ajo është larguar nga shtëpia, por familja nuk di asgjë për të....

Si do ta bajmë Shqypninë kur na nuk duem me u marrë vesht ndërmjet vedit

Nga: Gjergj Fishta Ishim nga të gjitha skajet e Shqipnisë dhe të kolonive shqiptare ndër dhena të hueja. U treguam me të vërtet shqiptar sepse...

Lajmet e Fundit