-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Haskuka e Totaj premtojnë projekte infrastrukturore (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, me veturë civile ka dalë sot për të inspektuar një projekt në Lubinjë të Epërme.

Kur mbërriti te vendi menjëherë iu përvish punës. Për atë qe e shikoi në  tërën, i kërkoi llogari mbikëqyrësit të projektit për turizmin e kësaj zone, i cili do të kushtojë rreth 100 mijë euro.

Votë për kryetare të Prizrenit është duke kërkuar edhe Shaqir Totaj i Partisë Demokratike të Kosovës, i cili doli sot në qendër të qytetit për të shpalosur një projekt prej 17 milionë eurosh.

Totaj dhe Haskuka më 14 nëntor do të përballen edhe një herë në balotazh për të parin e Prizrenit.

Më Shumë

Milan, Ibrahimovic lihet jashtë listës së UEFA-s

Trajneri i Milan-it, Stefano Pioli ka publikuar emrat e përzgjedhur për rikthimin e kuqezinjëve në Champions League. Zlatan Ibrahimovic mbetet jashtë asaj liste të Milan-it....

Një punëtor në Prizren i lëndon gishtat e dorës në punë

Një punëtor është lënduar në vendin e tij të punës. Ai është dërguar për ndihmë mjekësore. “Viktima ka raportuar se deri sa kishte qenë duke...

Lajmet e Fundit