-4.2 C
Prizren
E martë, 25 Janar, 2022

Hernandez i vendosur të qëndrojë në Milan, refuzon Manchester City-n dhe Parisin

Ylli i madh i skuadrës së Milan-it, Theo Hernandez, si duket ka vendosur të qëndrojë te kuqezinjtë, pavarësisht se në drejtim të tij kanë ardhur oferta të majme nga klube të mëdha evropiane.

Manchester City e Paris Saint Germain, ishin disa nga ekipet të cilat interesoheshin për Theo-n, por ai pritet t’i qëndrojë besnik skuadrës së Milan-it.

Sipas asaj që shkruan gazeta italiane “Calcio Mercato”, drejtuesit e klubit kuqezi kanë avancuar bisedimet me futbollistin e tyre, për të vazhduar kontratën e cila i skadon në qershor të vitit 2024.

Në kontratën e tij aktuale, 24-vjeçari përfiton një pagë prej 1.5 milionë euro në vit, por Maldini dhe Massara, i kanë propozuar atij një marrëveshje të re që do të përfitonte dyfishin e pagës aktuale plus bonuse tjera.

Mirëpo, mbrojtësi francez dëshiron një milion më shumë sesa ajo që i propozuan drejtuesit, në mënyrë që ai të hedhë firmën mbi kontratën e re.

Pra, një diferencë e vogël mes kërkesës së futbollistit dhe ofertës së drejtuesve, e cila siç thonë mediat në Itali, shumë shpejtë mund të përfundojë me një marrëveshje të re.

Theo Hernandez po kalon një formë jashtëzakonisht të mirë me kuqezinjtë, i cili është ndër faktorët kyç në formën e mirë që po kalon skuadra e Stefano Pioli-t.

Kujtojmë që Milan-i e transferoi Theo-n në verën e vitit 2019 nga skuadra e Real Madrid-it, për shifrën e 22 milionë eurove, ndërsa vlera aktuale e tij, llogaritet të jetë rreth 50 milionë euro.

Mbrojtësi anësor ka zhvilluar në total 91 ndeshje me Milan-in në të gjitha garat, prej të cilave ka shënuar 16 gola.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Saint-Etienne interesohet për Vedat Muriqin

 Saint-Etienne ka shprehur interesim për sulmuesin e Lazios, Vedat Muriqi dhe ata mund të kërkojnë të bëjnë një lëvizje për të në këtë muaj. Siç...

Nis protesta e kuksianëve në Morinë për ta kundërshtuar vendimin e Qeverisë së Kosovës

Në pikën e kalimit kufitar në Morinë, ka nisur protesta përmes së cilës qytetarët e Kukësit po e kundërshtojnë kufizimin e lëvizjes për qytetarët...

Aksidentohet kamioni me 100 majmunë, zhduken disa prej tyre

Një kamion me rreth 100 majmunë është aksidentuar të premten në Pensilvani. Sipas autoriteteve, disa prej majmunëve kanë ikur. Kamioni që transportonte kafshët u përplas...

Dy të vdekur nga koronavirusi të hënën në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur dy persona nga koronavirusi në Kosovë. Gjatë kësaj periudhe janë regjistruar 2.243...

Genoa emëron trajnerin e ri

Vetëm pak ditë pasi shkarkoi nga detyra Andry Shevchenko-n, klubi italian, Genoa, ka emëruar si trajner të skuadrës, gjermanin Alexander Blessin. Blessin nuk është shumë...

Një muaj paraburgim për dy prizrenasit, ua morën qytetarëve deri në 500 euro për t’i pajisur kinse me vizë

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje 30 ditë ndaj të pandehurve H.B., dhe Z.D., për shkak të dyshimit të...

Afro 1500 tiketa trafiku brenda 24 orëve në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 1468 tiketa trafiku, ka njoftuar Policia e Kosovës. Sipas raportit të Policisë gjatë kësaj periudhe janë...

Spitali i Prizrenit: 7 pacientë në trajtim nga COVID-19

Në Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës në trajtim janë 117 pacientë të konfirmuar me COVID-19 pozitivë dhe 36 të tjerë post-COVID-19. Me oksigjeno-terapi...

Gjyqtari nga Prizreni Fahret Vellija zgjedhet anëtar i Këshillit Gjyqësor të Kosovës

Gjyqtari i Gjykatës Themelore të Prizrenit, Fahret Vellija, ka marr besimin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, për anëtar të Këshillit Gjyqësor të Kosovës...

Hyjnë në fuqi masat e reja kufizuese, nga ora 22:00 ndalohet lëvizja e qytetarëve

Sot në Kosovë kanë hyrë në fuqi masat e reja kufizuese kundër coronavirusit, të cilat do të jenë në fuqi deri më 4 shkurt. Me...

Flamuri me të cilin u varros Ismail Qemali

Identifikimi i një objekti me kaq rëndësi për kombin shqiptar, nuk është një ngjarje e zakonshme. Ajo meriton një vëmendje të veçantë për nga...

Rrahja brutale në Prizren, zbardhet sesi ndodhi komplet ngjarja

Gjykata Themelore në Prizren, ia ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej tridhjete ditë të pandehurit L.U., për shkak të dyshimit të bazuar...

1840 tiketa trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë, Policia ka shqiptuar 1840 tiketa trafiku. Sipas raportit janë shkaktuar 32 aksidente trafiku me dëme materiale e...

Një i vdekur e 2943 raste pozitive me COVID-19 të premten

Një person ka vdekur e janë regjistruar 2943 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, ditën e premte, duke shënuar kështu rekord rastesh ditore...

Konfirmohen 3,206 raste me coronavirus në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 11.883 testime, 3,206 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

Mediumet ndërkombëtare shkruajnë për suksesin historik të Kiana Kryeziut

Kualifikimi historik i Kiana Kryeziut në Lojërat Olimpike ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare. Gjiganti mediatik, The Washington Post i ka kushtuar një artikull...

Lajmet e Fundit