6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Ia preku plisin, pastaj shqiptari e nokautoi. Flet boksieri Amarildo Bakaj

Po e preke në plis, të shkatërron.

 

Këtë guxoi ta bëjë Leo Tchula, duke ia hedhur në tokë plisin boksierit shqiptar Amarildo Bakaj, teksa u takuan sy më sy një ditë para duelit.

Me këtë inat, Bakaj vendosi sërish plisin në kokë dhe të nesërmen i dha një mësim të mirë gjermanit.

Në raundin e dytë, shqiptari nxori hak për plis, duke e nokautuar.

Pasi e rrahu, 23-vjeçari ia vuri kundërshtarit plisin në kokë, porse nuk pati reagim.

Vendin ia tregoi edhe boksierit serb Jahiq, i cili e kishte provokuar pothuajse në të njëjtën mënyrë. Pas dhjetëra grushteve që ia dha në bark, trajneri i serbit hodhi peshqirin, duke e dorëzuar luftën.

Amarildo Bakaj ka lindur në Lezhë, ndërsa jeton në Dortmund të Gjermanisë. Në boksin profesionist është i pamposhtur, garon në kategorinë gjysmë të rëndë dhe ka shtatë fitore, të gjitha i ka përfunduar para kohe.

Në videon më poshtë mund ta shihni videon dhe intervistën me boksierin shqiptar.

 

Më Shumë

Sot pritet të votohet propozimi për liberalizimin e vizave për Kosovën

Ambasador?t e vendeve anëtare t? Bashkimit Evropian pritet q? t? m?rkur?n t? votojn? n? lidhje me propozimin e fundit t? presidenc?s çeke p?r liberalizimin...

Nagavci: Vitin 2023 do ta përmbyllim me 500 asistentë për fëmijët me aftësi të kufizuara

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se ora e parë e mësimit, ditën e premte i është kushtuar temës për personat me aftësi...

Lajmet e Fundit