10.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Imami Musliu: Ka hoxhallarë që keqpërdorin, Shteti duhet me i kontrollu

Imami Osman Musliu ka thënë se Shteti duhet t’i kontrollojë edhe hoxhallarët.

Musliu në Frontal të T7, ka deklaruar se ka edhe hoxhallarë që bëjnë keqpërdorime.

“Ka prej hoxhallarëve që kanë biznese, ka edhe prej atyre që keqpërdorin. Por shteti e ka për detyrë me i kontrollu hoxhallarët”, ka thënë ai.

 

Më Shumë

Shtyhen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka vendosur për shtyrjen e ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Ky vendim vije pasi Presidentja e vendit tonë...

Kosova përfiton 90 milionë euro nga Banka Botërore

Ministri i Financave, Hekuran Murati dhe zëvendëspresidentja për Evropë dhe Azi Qendrore në Bankën Botërore, Antonella Bassani, kanë nënshkruar marrëveshje për financimin e politikave...

Lajmet e Fundit