27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Instituti Albanologjik jep grada akademike, por jo edhe diploma

Instituti albanologjikInstituti Albanologjik i Prishtinës ka zhvilluar procesin e arsimimit të 21 kandidatëve.

Kjo është bërë duke u bazuar në një marrëveshje të vitit 1998 ndërmjet Institutit dhe Universitetit të Prishtinës.Megjithatë, asnjëri nga 21 kandidatët nuk është pajisur me diplomë nga të gjithë kandidatët janë të pajisur me certifikata nga Instituti, por UP-ja nuk u ka lëshuar diplomë asnjërit prej tyre,shkruan KD.

Pa diplomë një pjesë e tyre janë të angazhuar si profesorë në universitetet publike në Kosovë.

Më Shumë

Gjuajti në aheng, policia në fshatin Billush të Prizrenit sekuestron një armë dhe gjen municion – i dyshuari ndalohet për 48 orë

Drejtoria rajonale e Policisë së Kosovës në Prizren, Stacioni Policor në Prizren më 18.07.2024 rreth orës 19:10 përmes rrugëve operative kanë marre informatën se...

Përkujtohen dëshmorët e rënë në ‘Betejën e Rahovecit’

Sot janë përkujtuar dëshmorët Agim Çelaj, Sadik Shala, Afrim Krasniqi, Hamdi Berisha, Habib Berisha, Gani Paçarizi, Liman Gegaj, Ramadan Morina dhe Ruxhdi Gjyliqi,...

Lajmet e Fundit