23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë bën thirrje për kujdes të shtuar ndaj pickimit të mushkonjave

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të kenë kujdes ndaj pickimit të mushkonjave për shkak të përhapje se virusit “Nil”.

“Virus i ‘Nilit’ perëndimor është shfaqur në Ballkan? Në Kosovë nuk ka të sëmurë, por rreziku ekziston, andaj kujdes nga pickimi i mushkonjave!”, është thënë në njoftimin e këtij instituti.

Më Shumë

Ylli fiton duelin e parë çerekfinal ndaj Bashkimit

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore në ndeshjen e parë çerekfinale të “Play-off”-it ndaj Bashkimit me rezultat 87:69 (18:18, 23:14, 18:22, 28:15). Pas një fillimi...

Italia me pesë skuadra në Champions, mjafton vetëm një kombinim për t’u zyrtarizuar

Italia vijon të kryesojë renditjen e kampionateve elitare të Europës dhe mesjava në kompeticionet europiane, thelloi edhe më shumë diferencën me Gjermaninë ndjekëse. Madje,...

Lajmet e Fundit