11.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Ish-luftëtarja e UÇK-së, Mimoza Shala bashkëbisedon me gratë e Vetëvendosjes në Prizren

Gratë e Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren kanë organizuar një bashkëbisedim me ish-luftëtaren e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Mimoza Shala. Kjo ngjarje u zhvillua në kuadër të Epopesë së UÇK-së.

Mimoza Shala, ishte vetëm 16 vjeçare dhe në shkollën e mesme, iu bashkua thirrjes për çlirim të atdheut së bashku me shumë të rinj.

Ajo ndau tregime dhe përvojën e angazhimit të saj në UÇK, duke rrëfyer arsyet që e shtynë dhe detyrat që kishte nga vija e frontit deri tek bartja e armatimit. Shala u plagos në Betejën e Çabratit më 1999.

Mund të jetë një imazh i 3 persona

Në atë kohë, një nënë gjakovare e shpëtoi nga plagët e luftës.

Sot, Mimoza Shala vazhdon ende angazhimin e saj për një shoqëri të lirë, të drejtë, dhe të barabartë 12.

“Kujdesi dhe guximi i saj janë frymëzim për të gjithë ne”, tha ajo./PrizrenPress.com/

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Moti sot me temperatura deri në 30 gradë Celsius

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të ketë mot kryesisht me diell. Sipas njoftimit të këtij instituti,...

Latifi: Kosovës i duhet ndihma profesionale, jo `dyqanet e kirurgjisë`

Kirurgë shqiptarë në mërgatë do ta ndihmojnë Kosovën dhe shëndetësinë e saj, përmes Kolegjit të Kirurgëve të Kosovës. Kryetari i këtij kolegji Dr. Rifat...

Lajmet e Fundit