17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Ja lista e plot e PDK-së për deputet

Thaci-PDK-14Gazeta Express ka arritur ta sigurojë listën e PDK’së për deputetë, pas ndryshimeve të bëra si pasojë e pakënaqësive që shpërthyen në këtë subjekt politik.
Dhe, ndryshimi kryesor është heqja e Ramiz Lladrovcit nga lista për deputet, një deputet i mandatit të kaluar dhe vëlla i Heroit Fehmi Lladrovcit.

Po ashtu në listë nuk është as Ejup Qerimi, Kryeshefi i PTK’së që publikisht kishte shfaqur gatishmëri për t’u përfshirë në zgjedhje.

Por në listë është Elvis Pista, një prej drejtorëve të PTK’së dhe këshilltar i Nenad Rashiqit.

Nuredin Lushtaku, po ashtu, është futur në listë.

Një ndryshim pozitiv ka ndodhur edhe me Memli Krasniqin; atij tash i është dhënë një “numër i mirë”, 35.

Numra shumë të mirë kanë marrë edhe anëtarët e Partisë së Drejtësisë, partnerit tashmë të PDK’së që ka prirje islamike.

001 THAÇI HASHIMM

002 VESELIKADRIM

003 BROVINA FLORAF

004 KUÇI HAJREDINM

005 HOXHAJENVERM

006 ÇITAKU VLORAF

007 KLINAKU AVNIM

008 AGANI FERIDM

009 KADRIU MARGARITAF

010 BAJRAMIARSIMM

011 SYLAAZEMM

012 BAKALLI AURORAF

013 MUSTAFA RRUSTEMM

014 FUSHA IRFANM

015 TAHIRI EDITAF

016 REÇICA ELMIM

017 PAJAZITI ZENUNM

018 MURTEZI DEMI LABINOTËF

019 HALITI XHAVITM

020 FAZLIU FADILM

021 VUNIQI LULJETAF

022 KOCI GANIM

023 HOTIREXHEPM

024 HADERGJONAJ SAFETEF

025 REXHEPI BAJRAMM

026 KELMENDI RAMIZM

027 ZHERKA LAURAF

028 KELMENDI GËZIMM

029 KAJTAZIKURTANM

030 HOXHA DHURATAF

031 HASANINAITM

032 GRABOVCI ADEMM

033 BERISHA-SHALA SALAF

034 BEQAJBESIMM

035 KRASNIQI MEMLIM

036 KODRA DELIU BLERTAF

037 MUJOTA FEHMIM

038 QERKEZI SYLEJMANM

039 KRASNIQI HASIMEF

040 DEMAKU FADILM

041 YMERI ABDYLM

042 DAUTINERXHIVANEF

043 KRASNIQI HALITM

044 GASHILATIFM

045 IZMAKU XHEVAHIREF

046 XHELILI FATMIRM

047 LUSHTAKU NUREDINM

048 MUSTAFA SALIHEF

049 ÇELAJLIRAKM

050 ÇEKUAGIMM

051 GA? NAFIYEF

052 BASHA MUNIRM

053 BEQA HAJDARM

054 HALIMISELVIJEF

055 STAVILECIBLERANDM

056 ALIUAGIMM

057 DIBRA VALBONAF

058 ÇELAJRAIFM

059 MUSTAFA QEMAJLM

060 BERISHAFEVZIJEF

061 BEKA FADILM

062 VATA RAMEM

063 JUSUFI ZAHRIJEF

064 DERVISHI MUSAM

065 KULETA AGIMM

066 STATOVCI ANILAF

067 LUZHA BERATM

068 PISTA ELVISM

069 KUÇI ARBRESHAF

070 SHABANI MUHARREMM

071 RRUSTAJ RAMIZM

072 KADRIU DRITAF

073 HALIMIBEDRIM

074 KLINAKU AVDULLAHM

075 SHYTIJEHONAF

076 KRASNIQI EMINM

077 FETAHUNAIMM

078 MJAKU-TOPALLI MEXHIDEF

079 NOVOSELLA DARDANM

080 BUJA SHUKRIM

081 MUSLIU GANIMETEF

082 BERISHAUKEM

083 KASTRATIAVNIM

084 NOKAJ SOFIJEF

085 SELIMI BEHARM

086 SADIKAJBEQIRM

087 SHEHOLLIVJOSAF

088 TAFILI AVNIM

089 MUJA SHAIPM

090 ZYMBERI FLORINAF

091 BAFTIU NEHATM

092 KADRIU SABEDINM

093 VESELAJ LULJETAF

094 ZOGAJ BISLIMM

095 XHEMAJLI MUHARREMM

096 AHMETI DUBOVA SANIJEF

097 SHURDHAJ FATMIRM

098 REXHA BLERIMM

099 MJEKIQI SHQIPEF

100 RAMARAFETM

101 BERISHANASERM

102 ÇOQAJ NEZIRM

103 BERISHAADEMM

104 FRROKAJ JANEZM

105 KOLSHI NIJAZIM

106 ZEJNULLAHU BAJRAMM

107 SHABANAJ NDUEM

108 MUSAEMINM

109 HAXHIU BEKIMM

110 HAXHIUSADIKM

Më Shumë

Lajmet e Fundit