13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Ja në cilin shtet të Ballkanit do të performojë Dua Lipa

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa, do të performojë në Pula Arena më 8 dhe 9 qershor, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Pula Arena do të presë disa emra të tjerë të mëdhenj të muzikës këtë vit si: Dua Lipa, Avril Lavigne, Simple Minds dhe Lenny Kravitz.

Ku ka shkuar Adrola Dushi për pushime?

 

Image

 

Ajo është autore e hitit “New Rules”, “Levitating”, “One Kiss” dhe e së fundmi “Dance The Night”, e cila është kolona zanore e filmit të famshëm “Barbie” dhe këngës së fundit “Houdini” që ajo bëri me Tame Impala.

Ajo është fituese e disa çmimeve kryesore, duke përfshirë tre ‘Grammy’.

Këngëtarja fitoi popullaritetin e saj muzikor tashmë me publikimin debutues të ‘Dua Lipa’, e cila zuri vendin e tretë në tabelën britanike të albumeve.

Albumi gjithashtu solli disa nga hitet e saj të mëdha – “Be the One”, “IDGAF” dhe “New Rules”, që njëherësh ishte një këngë nr.1 në Mbretërinë e Bashkuar në atë kohë.

Artistja e famshme vlen të ceket se tani është shfaqur edhe në disa projekte filmike.

Më Shumë

Gjetja e substancës narkotike në automjetin në autostradën e Prizrenit

Rreth rrotullimit në hyrjen e autostradës në Prizren,  rreth orës 00:05, gjatë një kontrolli të kryer në automjetin e një mashkulli të dyshuar nga...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vjen së bashku me fitoren e Ukrainës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, së bashku me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskyn e kanë pritur presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, në kuadër të...

Lajmet e Fundit