11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Jahjaga apelon për pjesëmarrje masive

Jahjaga votonKa votuar Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga. Ajo votoi në sallën “1 tetori”, transmeton RTK. Presidentja bëri thirrje për dalje sa më masive të votuesve në këto zgjedhje, duke i quajtur këto zgjedhje si test të pjekurisë politike dhe të demokracisë së brendshme.

”Kreva obligimin tim si qytetare e Kosovës. Bëjë apel te qytetarët të zgjedhin përfaqësuesit e tyre duke dalur masovisht. Këto zgjedhje janë test i pjekurisë sonë politike, test i demokracisë, dhe dëshmia e një shteti gjithëpërfshirës që po e krijojmë. Është përkujtimi për sakrificën nëpër të cilën ka kaluar shoqëria jonë”, tha Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga.

Më Shumë

Deklarohet këshilltari i MPJD-së që u sulmua fizikisht: Kam lëndime të mëdha në syrin e majtë

Këshilltari në Ministrinë e Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht nga një person pasditen e së enjtes, me ç’rast ka pësuar edhe...

Arrestohen katër të dyshuar për vrasje në tentativë në Rahovec

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar, të dielën në Rahovec, katër të dyshuar nën dyshimin se në bashkëveprim kanë kryer...

Lajmet e Fundit