-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Jasharaj: Jemi në stres, nën 120 euro koeficienti i papranueshëm

Këtu bën pjesë SBASHK-u.

“Jo nuk kemi info zyrtare përmes disa spekulimeve që thuhen. Jemi në stres, pa e ditë koeficientin ne nuk po dimë a t`i gëzohemi apo jo Ligjit të Pagave. Uroj që koeficienti të jetë 120 euro dhe jo më e vogël. Kjo siguron një lëvizje të pagave”, theksoi për “Front Online” kryetari i kësaj sindikate, Rrahman Jasharaj.

Nëse s`përmbushet kjo pritshmëri, ky paralajmëron veprime sindikale.

“Kemi kërkuar ta kemi këtë ligj. Do të shohim, shpresojmë, nëse jemi të pakënaqur do të reagojmë dhe shohim pastaj hapat e radhës. Greva për momentin nuk është opsion”, deklaroi Jasharaj për “Front Online”.

Më Shumë

Erdogan njofton se zgjedhjet do të mbahen më 14 maj

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka shpallur 14 majin si datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare dhe presidenciale në vend, duke konfirmuar se...

Walker kërkon Gjykatë Speciale për Vuçiqin: UÇK-ja s’kishte zinxhir komandues

Ambasadori William Walker ka folur për gjykimin në Hagë të krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ai thotë se është i mllefosur nga këmbëngulja e...

Lajmet e Fundit