19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Kandidatët e PDK-së, kërkojnë voton në fshatra e lagje të Prizrenit

1 (1) Partia Demokratike e Kosovës në Prizren edhe gjatë ditës së dytë të fushatës elektorale, ka vazhduar aktivitetin derë më derë për ta kërkuar votën e qytetarëve prizrenas në mbështetje të misionit të ri.

Në orët e pasdites dhe në mbrëmje janë mbajtur rreth dhjetë takimi me qytetarë në mjedise të ndryshme të Prizrenit.

Në takimin me banorët e fshatrave Korishë, Malësio e re, Caparc, Velezhë, Shpenadi, Smaç, Trepeticë, Serbicë e Epërme ku me banorët e këtyre lokaliteteve të pranishëm ishin kandidatët e PDK-së nga Prizreni Nait Hasani, Zahrije Jusufi, Irfan Fusha, Luljeta Veselaj- Gutaj, dhe Munir Basha.

Ne këtë takim elektoral kandidatët kanë shpalosur pjesë nga programi i PDK-së “Misioni i ri” dhe kanë kërkuar nga të pranishmit që të përkrahet ky mision, sepse është mision për përmirësimin e jetës së qytetarëve, është mision që do ta ndryshojë mirëqenien e qytetarëve pa dallime politike.

Një takim i ngjashëm u mbajt edhe me banorët e fshatrave Lubizhdë, Gençare dhe Skorobisht. Edhe në këtë takim ishin të pranishëm kandidatë të PDK-së dhe koalicionit nga Prizrenit, të cilët lidhën koalicion me banorët e këtyre fshatrave, të cilët u deklaruan se edhe këtë herë votën e tyre ia besojnë PDK-së, e cila ka vizion për Kosovën.

Takime të tilla u mbajtën edhe në disa lagje të qytetit si në lagjen “2 Korriku” , “Xhevat Berisha”, “Jeta e re” ku prezantuan edhe kandidatët tjerë të PDK-së Nezir Çoçaj e Naser Berisha. Në të gjitha takimet e pasdites së 29 majit, u pa gatishmëria e qytetarëve, që janë të përcaktuar për ta votuar PDK-në dhe fuqimisht e mbështesin Misionin e ri, në kuadër të cilit mision e shohin të ardhmen e Kosovës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1506 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Luizi poston një foto më të bijën në krah, i bën dedikim të veçantë

Fituesi i Big Brother Vip Albani, Luiz Ejlli, ka postuar një foto të ëmbël më të bijën në krah. Ai përkrah fotos shkroi, “Nëse vetëm...

Lajmet e Fundit