18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Kandidatët për deputetë nga VV-ja në Prizren – zotohen

VV-kandidatet nga prizreniKandidatët për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, zotohen për mbrojtjen e të gjitha interesave të qytetarëve që do t’i përfaqesonin.

Ja deklarata e plotë, e dërguar në E-mail-in e “PrizrenPress”-it:

Ne kandidatët e poshtënuar të Lëvizjes Vetëvendosje për deputetë në Kuvendin e Republikës së Kosovës, në rast të marrjes së detyrës për përfaqësimin e vullnetit qytetar në institucionin më të lartë vendimarrës, zotohemi publikisht se do të jemi zë që mbron dhe përfaqëson vullnetin politik të të gjitha qytetarëve pa dallim.

Do të jemi në shërbim për të gjitha çështjet që hyjnë në kuadër të fushëveprimit tonë.

Do të promovojmë vlerat e demokracisë dhe shtetit të së drejtës.

Do të fokusohemi në shtimin e kontrollit parlamentar ndaj pushtetit ekzekutiv, me theks të veçantë atij lokal; do të angazhohemi për domosdoshmërinë e ruajtjes së vlerave historike edhe trashëgimisë së pasur kulturore që ka Prizreni.

Do të promovojmë bevojën për rritjen e kapaciteteve për zhvillimin e turzmin kulturor si sektor strategjik për zhvillim ekonomik të zonës urbane, si dhe zhvillimin e sektorit të bujqësisë përmes politikave aktive për zhvillimin e bujqësisë për zonat rurale.

Mbi të gjitha do të punojmë parreshtur për jetësimin e alternativës qeverisësese të Lëvozjes Vetëvendosje! si i vetmi program qeverisës që iu përgjigjet nevojave të qytetarëve dhe hap rrugë zhvillimit të gjithëmbarshëm të Rebupblikës së Kosovës.

Ne zotohemi se jemi të gatshëm për dorëheqje nëse nuk i plotësojmë keto premtime.

Mytaher Haskuka
Nora Arapi Krasniqi
Levent Kasëmi
Valizake Thaçi Celina
Artan Abrashi

/PrizrenPress.com/

VV-Prizren-zotimiVV_Prizren-zotimi1

Më Shumë

Policia shqipton mbi 600 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 648 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Zyrtare: Milani emëron trajnerin e ri

Milani ka emëruar trajneri e ri të skuadrës së parë. “Rossonerët” drejtimin teknik të ekipit të parë të meshkujve ia ka besuar Paulo Fonseca-s...

Lajmet e Fundit