30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Veseli kërkon nga hasjanët që të mbështesin Nezir Çoçajn për deputet

NezirCocaj-pdkDega e PDK-së në Prizren në bashkëpunim me degën e Hasit kanë organizuar një tubim elektoral, me qytetarë të Hasit që jetojnë në Prizren. Në këtë tubim kanë prezantuar pos kandidatit të PDK-së për Hasin Nezir Çoçaj edhe zëvendëskryetari i PDK-së Kadri Veseli, kandidatët Nait Hasani dhe Naser Berisha.

Në këtë tubim elektoral ishin pjesëmarrës mbi 80 pjestarë të partive tjera politike në përkrahje të fuqishme për kandidatin e PDK-së, Nezir Çoçaj.

Me këtë rast Hajdar Mallakaj, duke folur për kandidatin Nezir Çoçaj ka theksuar se “Unë jam sot këtu jo si pjesëtar i PDK-së, por si hasjanë për t’i bërë thirrje të gjithë hasjanëve që me bashkimin e të gjitha forcave politike ta ndihmojmë Nezirin për të qenë zëri i Hasit në Parlamentin e Kosovës”.

Kurse, zëvendëskryetari i PDK-së Kadri Veseli, ka theksuar se me Nezirin, Hasi mund t’i shpie përpara projektet e shumta të nisura për Hasin. Andaj ka kërkuar që të gjithë hasjanët ta mbështesin, sepse duke e mbështetur Nezirin për Parlamentin e Kosovës e kanë mbështetur vetveten e kanë mbështetur Hasin. Veseli gjithashtu ka apeluar tek të gjithë hasjanët që fuqimisht ta mbështesin Misionin e Ri të PDK-së më 8 qershor, sepse është alternative e vetme që i nevojitet Kosovës.

Ndërkaq Nezir Çoçaj, pos që ka kërkuar besimin e hasjanëve për numrin 58, ai ka kërkuar që hasjanët t’ia japin besimin me anë të votës që Hasin ta bëjë të barabartë me komunat tjera të Republikës së Kosovës.

Në këtë tubim elektoral, të pranishmit i ka argëtuar aktori i madh Qun Lajçi, i cili u prit me duartrokitje dhe këngëtari Zenel Zekolli. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Një muaj pas humbjes nga Usyk – Tyson Fury shihet shumë i dehur, goditi shtyllën me kokë posa doli nga lokali

Një muaj pasi humbi nga Oleksandr Usyk në luftën për kampionin absolut të botës në peshat e rënda, Tyson Fury u desh të nxirrej...

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike për në Ulqin

Ofertë për Udhëtim Turistik me Bashkimi Reisen Lajm i Ri! Duke filluar nga data 21 Qershor 2024, Bashkimi Reisen organizon udhëtime turistike drejt Ulqinit të mrekullueshëm. Nisja...

Lajmet e Fundit