5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Kanye West ndërmerr hapat e parë për të finalizuar divorcin nga Kim Kardashianin

Kanye West duket se është gati të zgjidhë ligjërisht divorcin e tij me ish-gruan, Kim Kardashian, pasi punësoi një nga avokatët më të fuqishëm në Hollywood.

Sipas dokumenteve gjyqësore të siguruara nga Page Six, reperi i “Donda” ka paraqitur një “deklaratë zbulimi”, e cila zakonisht bëhet kur një çështje divorci është në prag të zgjidhjes.

Dokumentet tregojnë gjithashtu se 45-vjeçari i ka dërguar të gjitha informacionet e tij financiare yllit televiziv.

 

Ndërsa ish-çifti kanë rënë dakord se si të ndajnë perandorinë e tyre shumë miliardë dollarëshe, nuk ka asnjë tregues se ata arritën në një marrëveshje për kujdestarinë e katër fëmijëve të tyre – North, Saint, Chicago dhe Psalm – e cila mund të jetë një betejë e vështirë për Kimin.

Pavarësisht se ai dhe Kim, e cila paraqiti kërkesën për divorc nga reperi në vitin 2021, kishin qenë “bashkë prindër” të mirë, West i tha Tucker Carlson në fillim të këtij muaji se ai nuk është i gatshëm të bëjë “kompromis” kur bëhet fjalë për arsimimin e fëmijëve të tij.

“Tani për tani ne kemi arritur në një kompromis – por nuk kam mbaruar sepse nuk bëj kompromis – por kemi arritur në një kompromis që fëmijët e mi të vijnë në shkollën time pas shkollës dhe të mësojnë korin”, i tha ai Carlson-it.

Reperi dhe ylli televiziv janë grindur për muaj të tërë se ku t’i dërgojnë fëmijët e tyre në shkollë, me reperin që sugjeron një “ide” që ata të ndajnë kohën midis shkollës së tyre private dhe Akademisë së tij “Donda”.

Megjithatë, Kardashian ka hezituar t’i dërgojë fëmijët e tyre në shkollën misterioze të West, e cila ende nuk është akredituar nga Shoqata Perëndimore e Shkollave dhe Kolegjeve.

Themeluesja e “Skims” aktualisht ka kujdestarinë e fëmijëve të tyre “80 për qind” të kohës dhe thuhet se ka ndërprerë të gjithë komunikimin me West për shkak të zhurmave të tij në mediat sociale.

Burimet i thanë ekskluzivisht Page Six se Kim refuzon të flasë me Kanye për oraret e fëmijëve të tyre pa asistentin e saj.

Burimi shtoi se Kardashian “e ndjeu se ishte më mirë t’i jepte fund martesës kur kuptoi se nuk mund të ndihmonte më dikë që nuk donte të ndihmohej”.

Vendimi tronditës i West për të ecur përpara me procedurat e tij të divorcit vjen pas disa javësh të komenteve raciste dhe antisemitike nga reperit të “Heartless”.

Më Shumë

BE dakordohet për liberalizim të vizave për Kosovën

Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian sot janë pajtuar për t’i dhënë mandatin Këshillit Evropian për të negociuar çështjen e liberalizimit të vizave...

Arrestohet një 82-vjeçar në Prizren për dhunë në familje

Policia e Kosovës ka arrestuar të enjten një 82-vjeçar në Prizren, nën dyshimin se ka kryer dhunë ndaj familjarëve të tij. Sipas njoftimit të Policisë,...

Moti për sot

Lajmet e Fundit