19.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Filluan punimet në rrugën “Besim Telaku” në Prizren

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka bërë me dije se projektet kapitale në këtë komunë po vazhdojnë konform kërkesave të qytetarëve.

“Në kuadër të projektit ‘Rehabilitimi dhe ndërtimi i rrugëve me asfalt në Komunën e Prizrenit’, sot, filluan punimet në infrastrukturën rrugore (asfaltim, kanalizim dhe ujësjellës) të rrugës ‘Besim Telaku’ (ish Euromarketi – Ortakoll, Prizren). Do të punohet në mënyrë efikase që projekti të përfundojë sa më shpejtë, pasi, këto projekte janë të një rëndësie të veçantë për rregullimin e infrastrukturës për banorët e zonës dhe e lehtësojnë jetën e tyre”, ka njoftuar Totaj.

Më Shumë

Shyhrete Behluli viziton nënën për festën e Bajramit

Shyhrete Behluli është një emër shumë i dashur për të gjithë adhuruesit e muzikës folklorike. Dhe sot, për nder të festës së Fitër Bajramit, këngëtarja...

Këngëtari mesazh shqiptarëve: Kërkoj falje që Greqia ju ka lënduar!

Këngëtari grek, Andonis Remos, ka performuar mbrëmjen e djeshme në Pallatin e Kongreseve, Tiranë. Pas performacës këngëtar ka mbajtur një fjalim të shkurtër, ku...

Lajmet e Fundit