28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Kapet një person me drogë në Prizren

Policia në Prizren ka ndaluar një person, nën dyshimet për gjësende të kundërligjshme.

Gjatë kontrollit të të dyshuarit, G.K., është gjetur një sasi e substancës narkotike, e llojit marihuanë, që është sekuestruar, ndërsa i dyshuari është arrestuar.

Pas shoqërimit në stacion policor, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar inicimin e rastit për posedim të paautorizuar të narkotikëve.

Më Shumë

Shqiptohen mbi 2 mijë e 300 gjoba në trafik në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2337 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Zhduken motër e vëlla në Prizren

Një grua në Prizren, ka raportuar në polici se vajza dhe djali i saj janë larguar nga shtëpia dhe nuk janë kthyer më. Rasti është...

Lajmet e Fundit