10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

KD i UP-së pritet të emërojë u.d të Rektorit

UP-rektoratiKëshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës, i cili u konstituua dje pasdite, ka filluar procedurat për zgjedhjen e ushtruesit të detyrës së rektorit.

Burime të Radio Kosovës, bëjnë të ditur se sot do të mblidhet Senati për të propozuar kandidatët për ushtrues detyre të rektorit.

Gjithashtu, edhe këshilli drejtues ka të drejtë të propozojë. Ndërkohë, kryesuese e Këshillit është zgjedhur Shefkije Islamaj.

Më Shumë

Automekaniku në Suharekë godet aksidentalisht me çelës të punës fëmijën 9-vjeçar, i mituri pëson frakturë në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në Suharekë, ku një fëmijë ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi u godit aksidentalisht me një...

Studimi tregon çka duan gratë e çka burrat tek seksi

Shpesh thuhet se meshkujt janë nga Marsi, femrat nga Venusi. Dhe kur bëhet fjalë për veprimin midis çarçafëve, hulumtimi i ri ka zbuluar se...

Lajmet e Fundit