24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Këputet litari derisa po shkarkonte shtyllën nga kamioni, lëndohet rëndë 23 vjeçari në Prizren

Nuk janë të rralla rastet kur punëtorët pësojnë lëndime të rënda në vendet e tyre të punës. Ka raste kur lëndimet janë aksidentale, siç ka ndodhur sot, në fshatin Lubizhdë të Prizrenit, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se bëhet fjalë për një 23-vjeçar i cili është në gjendje të rëndë si pasojë e një lëndimi aksidental. Burimet brenda Emergjencës në Prizren kanë bërë të ditur se i riu u lëndua pasi litari që po e shkarkonte një shtyllë elektrike nga kamioni i ra përmbi dhe i shkaktoi plagë në njërin krahë.

Pas trajtimit mjekësor në spitalin rajonal të Prizrenit, viktima është transferuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për të vazhduar trajtimin.

Rastin e kanë konfirmuar për Sinjalin edhe nga firma dhe kanë bërë të ditur se nuk ka të bëjë rasti me kushtet e punës, por ka qenë lëndim aksidental.

Ndërkohë, në vendin ku ka ndodhur rasti, Sinjali mëson se kanë dalë njësitet policore, si dhe Inspektori i Punës.

Më Shumë

Burrë e grua rrihen mes vete në Malishevë, përfundojnë në spital e më pas ndahen

Telashet në familjet kosovare nuk kanë të ndalur. Përditë në Polici raportohen numër i madh rastesh, ku konfliktet mes bashkëshortëve shpesh përfundojnë edhe me...

Dokufest, filmi “Ka me kalu” fitoi çmimin më të mirë në grupin nacional

Mbrëmë u mbyll ceremonia e festivalit të filmit të metrazhit të shkurtër dhe atij të gjatë dokumentar - Dokufest në Prizren, i cili në...

Lajmet e Fundit