4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Kështu është dekoruar Prizreni, për festat e fundvitit (Foto)

Prizreni është dekoruar për festat e fundvitit.

Dekorimit përcjell tek qytetarët një mesazh të veçantë dhe gjithëpërfshirës.

“Elementet ndriçuese që dominojnë janë yjet dhe siluetat që vallëzojnë:dashuria, optimizmi, gëzimi e lumturia janë thelbi i jetës së secilit prej nesh. Ajo çka na bashkon e na bën njëlloj është vlerësimi për njëri tjetrin, për ekzistencën”, thuhet në njoftimin e Komunës së Prizrenit”.

“Figurat e ndritshme që vallëzojnë, të ilustruara në teknikën e artistit të famshëm Pablo Picasso, i gëzohen jetës dhe shumëllojshmërisë së saj. Ato festojnë prezencën e çdo gjëje që frymon”.

“Gjersa ne vallëzojmë vallen e jetës, yjet sipër nesh, si burim i pashtershëm i energjisë, ndriçojnë ditët e netët tona pa pushim, duke na bashkuar të gjithëve nën qiellin e pafund”.

“T’i gëzohemi shumëllojshmërisë, t’i gëzohemi jetës.’” /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shumica e kosovarëve, me gjendje të rëndë sociale

Dihet, të ardhurat e një familje dhe niveli i çmimeve të të gjitha produkteve dhe shërbimeve, e sidomos çmimet e produkteve elementare ushqimore dhe...

Mot i vranët dhe me riga lokale shiu

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot i ngjashëm me të martën, vranët dhe me riga lokale shiu. Por, ndryshe nga dje, Instituti Hidrometeorologjik i...

Lajmet e Fundit