25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Kizolli vizitoi “Desaven”

DESAVEKandidati i PK-së për kryetar të Prizrenit, Beni Kizolli, ka vizituar  Kompaninë “Desave & Kopshti Zoologjik Shqiponja”, në Prizren. Drejtuesi i kompanisë Vezir Shehu, falenderoi kandidatin Kizolli dhe shoqëruesit e tij, për vizitën e realizuar në këtë kompani. “Ndjehem i nderuar për interesimin që ka treguar Partia Konservatore që të ndjekë nga afër punët të cilat i  kryen Kompania”, tha Shehu. Ai, para “Qeverisë Kizolli”,  ka shpalosur edhe historikun e kompanisë dhe aktivitetet të cilat ata i zhvillojnë.

Në kuadër të vizitës, konservatorët u njoftuan edhe me punëtorët e kompanisë para të cilëve foli kandidati për kryetarë Beni Kizolli, i cili  shpalosi edhe platformën politike dhe tregoi konceptin e tyre të ri që lidhet me  zhvillimit ekonomik duke premtuar se në qeverisjen e tyre veprimtaritë prodhuese dhe tregëtare do të lirohen nga veprimtaria biznesore e cila edhe ashtu nuk ka qenë e  paraparë me ligj, por që qeveria komunale i ka ngarkuar veprimtaritë prodhuese dhe tregëtare  me këtë obligim.

Edhe kryetari i Partisë Konservatore të Kosovës, Munir Basha duke u falenderuar për mikëpritjen që gjetën në Kompaninë “Desave”, tha se “të gjithë ne si qytetarë të këtij vendi duhet të mburemi me punën e vëllezërve Shehu, pasi pavarësishtë kushteve të vështira për të vepruar në vendim tonë ata me këmbëngulje vazhdojnë punën dhe me suksese të kënaqshme”.

Basha  shtoi se me “Qeverinë Kizolli” gjendja e prodhuesve do të jetë vërtetë ndryshe duke premtuar se do t`i përkrahin në të gjitha aspektet që kanë nevojë, pasi suksesi i veprimtarive prodhuese do të jetë sukses edhe i Komunës.Ndryshe takimi ka vazhduar duke bër shëtitje nëpër kopshtin zoologjik “ Shqiponja”/ PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vetëvendosje me aktivitete për nder shënimit të 81-vjetorit të lindjes së Ukshin Hotit

Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar disa aktivitete për nder të ditëlindjes së intelektualit, Ukshin Hoti. Në ora 10:00 do të organizohet vizitë te shtëpia muze e...

Zyrtare: Milani emëron trajnerin e ri

Milani ka emëruar trajneri e ri të skuadrës së parë. “Rossonerët” drejtimin teknik të ekipit të parë të meshkujve ia ka besuar Paulo Fonseca-s...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit