22.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Krasniqi takohet me përfaqësuesit e BI-së në Malishevë

AlbanKrasniqi-vv me BIKandidati i Lëvizjes Vetëvendosje! për kryetar të Komunës së Malishevës, Alban Krasniqi, ka takuar përfaqësuesit e Bashkësisë Islame në Malishevë. Hoxha shprehu shqetësimin për mungesën e varrezave për qytetaret që janë të ardhur në Malishevë.

Nderkaq, Krasniqi tha se në qeverisjen e VV-së do t’i kushtohet rëndësi bashkëpunimit në mes të të gjitha institucioneve publike e fetare, me qëllimin që të ngritët niveli i solidaritetit, edukimit dhe bashkëpunimit, në të mirë të Komunës së Malishevës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Turqia bëhet gati për luftë, Erdogan mbledh Këshillin e Sigurisë

Çështja e Greqisë do të ngrihet si temë kryesore nga presidenti Recep Tayyip Erdogan në mbledhjen e sotme të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të...

Rasti i Astrit Deharit, MD-ja pezullon kryeinspektorin Ylber Topalli

 Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se ka pezulluar nga puna kryeinspektorin e Inspektoratit të Kosovës, Ylber Topalli, në lidhje me rastin e vdekjes së...

Lajmet e Fundit