11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Varrosen dy vëllezërit Hasani

Bradash-varrosen dy vëllezërit HasaniFshati Bradash sot ishte mbuluar në zi. Dy djemtë e vetëm të Fehmi Hasanit u varrosën në prani të më se 5 000 bashkëfshatarëve, të afërmve dhe miqve të kësaj familje.

Mujë dhe Sokol Hasani humbën jetën dje në një aksident komunikacioni në fshatin Peran të Podujevës, kur vetura e tyre u përplas me një veturë zyrtare të Policisë së Kosovës.

Si pasojë e këtij aksidenti, po ashtu edhe dy familjarë, përkatësisht nëna e dy të ndjerëve dhe daja i tyre, janë në gjendje të rëndë. Kjo konfirmohet edhe nga mjekët kujdestarë të Intensives në QKUK, të cilët deklaruan për Indeksonline se “gjendja e pacientëve është momentalisht stabile, mirëpo e rëndë, pasi që mund të ndryshojë nga momenti në moment”.

Ndryshe, mjekët e emergjencës është dashur të intervenojnë disa herë gjatë ceremonisë së varrimit, për të qetësuar familjarët e viktimave, që kishin përjetuar një shok të papërshkrueshëm.

I pranishëm për të shprehur ngushëllime, në ceremoninë mortore ishte edhe komandanti i Policisë për rajonin e Podujevës, Isak Ejupi.

Më Shumë

Rrebeshet e shiut në Rahovec, komuna publikon numrat që duhet t’i kontaktojnë qytetarët

Komuna e Rahovecit është deklaruar pas rrebeshevee të mëdha të shiut që ishin sot atje. Në njoftimin e lëshuar në Facebook thuhet se ujërat e...

Nënëkryetari Kujtim Gashi nderon martirët e ‘Lagjes së Trimave’ në Prizren

Nënëkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim Gashi, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit, familjarë të dëshmorëve, përfaqësues të shoqatave të dala nga lufta e...

Lajmet e Fundit