9.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Krasniqi: VV është parti fundamentaliste, pas 3 vitesh e kuptoi Alma

Memli KrasniqiDebatet pas largimit të deputetes Alma Lama nga Lëvizja Vetëvendosjes nuk kanë të ndalur.

Kësaj radhe me të është marrë edhe Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve Memli Krasniqi. Ai në rrjetin social Twitter, ka ironizuar me Alma Lamën duke e quajtur atë irracionale.

“Alma Lamës, iu paska dashur tre vite me e kuptu atë që secili njeri racional e kupton për tre minuta: faktin që VV është parti fundamentaliste”, ka shkruar ministri Krasniqi.

Krasniqi-Lama-twitterE i shpejt ka qenë edhe reagimi i të përfolurës, tash deputete e pavarur në Kuvendin e Kosovës, Alma Lamës.

“Memli Krasniqi, në fakt tre minuta më janë dashur për të kuptuar se kush jeni ju, kur hoqët foton e Nënë Terezës nga zyra e ministrisë”, ka shkruar Lama në faqen e saj në Twitter.

Më Shumë

Presidenti Begaj: Kemi fatin të kemi dy shtete shqiptare në rajon

Presidenti Bajram Begaj ka organizuar një pritje në Pallatin e Brigadave në kuadër të 111-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë, ku morën pjesë zyrtarët më...

Kurti pjesëmarrës në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë me rastin e përvjetorit të pavarësisë së Shqipërisë

Në qytetin e Vlorës ka nisur ceremonia e ngritjes së flamurit me rastin e 111 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.   Në këtë ceremoni, përveç kryeministrit...

Lajmet e Fundit