22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Krasniqi: VV është parti fundamentaliste, pas 3 vitesh e kuptoi Alma

Memli KrasniqiDebatet pas largimit të deputetes Alma Lama nga Lëvizja Vetëvendosjes nuk kanë të ndalur.

Kësaj radhe me të është marrë edhe Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve Memli Krasniqi. Ai në rrjetin social Twitter, ka ironizuar me Alma Lamën duke e quajtur atë irracionale.

“Alma Lamës, iu paska dashur tre vite me e kuptu atë që secili njeri racional e kupton për tre minuta: faktin që VV është parti fundamentaliste”, ka shkruar ministri Krasniqi.

Krasniqi-Lama-twitterE i shpejt ka qenë edhe reagimi i të përfolurës, tash deputete e pavarur në Kuvendin e Kosovës, Alma Lamës.

“Memli Krasniqi, në fakt tre minuta më janë dashur për të kuptuar se kush jeni ju, kur hoqët foton e Nënë Terezës nga zyra e ministrisë”, ka shkruar Lama në faqen e saj në Twitter.

Më Shumë

Lajmet e Fundit