19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Kryeministri s’mund të vendosë për Isa Boletinin pa Hashim Thaçin

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, nuk ka mundur t’u garantojë asgjë sa i përket rivarrimit të eshtrave të Isa Boletinit, në Boletin, më 10 qershor, kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtiri, dhe familjarëve të heroit, të cilët nga i pari i Qeverisë kanë kërkuar që ta anulojë vendimin e Këshillit Organizativ për rivarrimin e eshtrave të Isa Boletinit në Vlorë.

Mustafa ka thënë se do të bisedojë për këtë çështje, para së gjithash me Këshillin Organizativ, pasi që aty është marrë vendimi, por edhe me të tjerët sidomos me zëvendësin e tij, Hashim Thaçi, i cili në emër të Qeverisë së Kosovës ka dhënë idenë për rivarrimin e eshtrave të Isa Boletinit, në Vlorë, të cilën ide e ka përkrahur edhe Këshilli Organizativ.

Mbase për këtë shkak, kryeministri i vendit edhe nuk ka mundur të vendosë vetë për anulimin e vendimit të KO-së, apo që të marrë një vendim të prerë…/zeri/

Më Shumë

Arrestohet pronari i objektit në Prizren ku vdiq 19-vjeçari

Policia ka arrestuar pronarin e biznesit për shkak të vdekjes së 19-vjeçarit i cili ra nga skelet nga një objekt në ndërtim në Prizren. I...

Pablo Zabaleta rrëfen eksperiencën në Shqipëri: Udhëtim i pabesueshëm, ushqim dhe njerëz të mirë

Pablo Zabaleta është padyshim një nga futbollistët më të famshëm argjentinas e që ka luajtur për vite me radhë në nivele të larta të...

Lajmet e Fundit