2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Kryeziu kandidat i LDK-së për kryetar të Prizrenit

EqremKryeziu-ldkEqrem Kryeziu do të jetë kandidat i LDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit.

“Në mbledhjen e mbajtur sot, Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka vijuar diskutimet për nominimet e kandidatëve për kryetarë komunash dhe për listat e kandidatëve për asambletë komunale. Pas diskutimeve të zhvilluara në terren, si dhe në bazë të propozimit të degës, Kryesia e LDK-së, në mënyrë unanime, vendosi që prof. dr. Eqrem Kryeziu të jetë kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Prizrenit”, thuhet në njoftimin e LDK-së.

Kryesia e LDK-së po ashtu ka formuar ekipet punuese, të cilat do të bashkëpunojnë me degët për të identifikuar edhe kandidatët e tjerë për kryetarë komunash në degët e tjera.

Më Shumë

Ultrasit e Romës kërcënojnë Zaniolo-n te shtëpia e tij, futbollisti thërret policinë

Një grup ultras i tifozëve të Romës kanë shkuar për ta kërcënuar Nicolo Zaniolo-n te shtëpia e tij në zonën Casal Palocco, duke e...

Jasharaj: Jemi në stres, nën 120 euro koeficienti i papranueshëm

Këtu bën pjesë SBASHK-u. “Jo nuk kemi info zyrtare përmes disa spekulimeve që thuhen. Jemi në stres, pa e ditë koeficientin ne nuk po dimë...

Lajmet e Fundit