18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Kryeziu merr mbështetje nga të rinjtë e LDK-së në Prizren

EqremKryeziu-ldkKryetari i Degës së LDK-së në Prizren,Eqrem Kryeziu, ka marrë mbështetjen e parë nga të rinjtë e FR të LDK-së.

Kryetari i FR të LDK-së, Enver Sopaj tha se Forumi Rinor i këtij subjekti politik unanimisht është shprehur që fuqishëm të mbështet kryetari i Degës në Prizren, Eqrem Kryeziun dhe lideri Isa Mustafa.

“Kryesia e Degës së FR të LDK-së në Prizren, e mbështetet fuqishëm kryetarin e LDK-së, akademik Isa Mustafa dhe kryetarin e Degës Eqrem Kryeziu. Njëkohësisht kërkon që kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, të vazhdojë punën në forcimin dhe funksionalizimin e mëtejmë të LDK-së, duke pasur parasysh edhe Degën e LDK-së në Prizren”.

LDK-ja në Prizren, pas humbjes së zgjedhjeve është përçarë dhe bërë ‘pikë e pestë”. Një pjesë e anëtarëve të këtij subjekti politik akuzojnë kryetarin e Degës Eqrem Kryeziun për humbjen e tri palë zgjedhjeve në këtë qytet. Ata nëpërmjet një peticioni kanë kërkuar shkarkimin nga posti të Kryeziut.

Ndërkaq, të rinjtë e LDK-së nuk pajtohen me konstatimin se Kryeziu është shkaktari i humbjeve të zgjedhjeve në Prizren.

“Konkluzion unanim i anëtarëve të Kryesisë së FR te LDK-së, ishte që gara zgjedhore në Prizren në mes të LDK-së në njërën anë dhe të mbi 9 subjekteve tjera politike, të cilat ishin në koalicion parazgjedhor me PDK-në në anën tjetër, ishte shumë e pabarabartë”, tha Sopaj.

Sipas tij, kandidati për kryetar të Prizrenit nga LDK-ja,dr. Eqrem Kryeziu ka marrë mbi tre mijë vota më shumë se partia.”Kjo tregon se gara ishte tepër e pabarabartë”./PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

13 fshatra të Prizrenit, pa ujë

Kompania e Ujësjellësit "Hidroregjioni Jugor" në Prizren ka njoftuar se për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike nga KEDS, pa paralajmërim, sot prej orës...

Zirkzee do t’i kushtojë Manchester United 61 milionë euro

Ka raportime në Itali se kostoja e vërtetë që Manchester United po paguan për Joshua Zirkzee mund të arrijë në 61 milionë euro, por...

Lajmet e Fundit