13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Kurti mbështet Haskukën: Pa balotazh do të fitojmë në Prizren

Kryeministri Albin Kurti, ka vizituar qytetin e Prizrenit bashkë me kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar, Mytaher Haskukën.

Kurti ka deklaruar se do të punojnë për një të ardhme më të mirë për prizrenasit në ekonomi, vende të punës, drejtësi si dhe fusha të tjera.

“Synojmë të fitojmë në Prizren më 17 shtator pa balotazh në raundin e parë, që të mos kemi nevojë edhe për katër javë të tjera. Me qeverisjen qendrore në Prishtinë, me qeverisjen komunale në Prizren, me projektin e madh infrastrukturor që do të lidh Prizrenin me Tetovën, jemi të bindur se ditë, muaj dhe vite më të mira e presin Prizrenin”, ka thënë Kurti për TV Besa, transmeton Klankosova.tv.

Më Shumë

Goditen katër raste të transportimit të emigrantëve të paligjshëm drejt Kosovës

Shërbimet policore të Drejtorisë Vendore të Kufirit dhe Migracionit Kukës, në bashkëpunim me shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës, në zbatim të planit...

Dy pitbulla terrorizojnë një fshat të Suharekës, kanë mbytur disa qen të tjerë, askush s’e di kush i ka lëshuar

Në fshatin Budakovë të Suharekës, një qytetarë është ankuar në rrjete sociale, se dikush i ka sjellë dy qen mjaft të rrezikshëm të racës...

Lajmet e Fundit