25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Kurti raporton sot para deputetëve për punën dyvjeçare të qeverisë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të raportojë sot para deputetëve se çka ka punuar për këto dy vite qeverisje.

Seanca e kuvendit pritet të nis nga ora 10:00.

Aty do të jetë rend dite shqyrtimi i Propozim-Rezolutës së propozuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës,

Më Shumë

Kryeziu kritikon deputetët: I kanë shti veshët në lesh për situatën në veri

Drejtori ekzekutiv i KDI-së, Ismet Kryeziu, ka kritikuar deputetët e Kosovës për indiferencë ndaj situatës në veri. Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka...

Nagavci paralajmëron ndërtimin e çerdheve në katër qytete, jep detaje për ndarjen e 70 bursave

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka thënë se janë në proces të ndërtimit të katër çerdheve të reja në Prizren,...

Lajmet e Fundit