21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Kurti raporton sot para deputetëve për punën dyvjeçare të qeverisë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të raportojë sot para deputetëve se çka ka punuar për këto dy vite qeverisje.

Seanca e kuvendit pritet të nis nga ora 10:00.

Aty do të jetë rend dite shqyrtimi i Propozim-Rezolutës së propozuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës,

Më Shumë

Demolohet dhe mbushet me bërllok parku i Korishës së Prizrenit i cili u përurua vetëm tri javë më parë

Më 28 qershor, Komuna e Prizrenit, e kishte përuruar një park me plot ulëse dhe lodra nën bjeshkët që rrethojnë Korishën. Por, ajo që ka...

2 mijë e 220 tiketa trafiku të shqiptuara brenda 24 orëve

2 mijë e 220 tiketa trafiku janë shqiptuar brenda 24 orëve në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur policia përmes raportit. Poashtu, kanë ndodhur 28 aksidente...

Lajmet e Fundit