18.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Moti sot: Me pak vranësira dhe intervale me diell, temperaturat deri në gjashtë gradë Celsius

Sot mbi Kosovë do të mbajë mot kryesisht stabil dhe me intervale me diell.

 

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat më të fokusuar parashihen për rreth relievit malor.

Në vlerat e temperaturave maksimale parashihen rritje të lehta.

Minimalet parashihet të sillen nga minus dy deri në minus një gradë celsius.

Ndërkaq ato maksimalet nga katër deri në gjashtë gradë Celsius.

 

Më Shumë

Parashikimi i motit për këtë javë

Në Kosovë në këtë javë pritet të mbajë mot i ngjashëm me të javës së kaluar. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri më 2 qershor...

Abdixhiku: Reagimet e Bashkësisë Ndërkombëtare, pasojë e keqveprimeve diplomatike dhe strategjike të Kurtit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, para deputetëve në Kuvend, foli për situatën në veri dhe reagimet e Bashkësisë Ndërkombëtare në lidhje...

Lajmet e Fundit