11 C
Prizren
E shtunë, 8 Maj, 2021

Labi hedh poshtë aludimet për një zënkë me Sabri Fejzullahun

Ditëve të fundit kanë qarkulluar disa lajme në shtypin rozë në të cilat thuhet se kishte një ‘ngacmim’ mes artistëve shqiptarë, Sabri Fejzullahu dhe Labinot Tahiri.

Kjo në bazë të disa komenteve të Fejzullahut të bëra në profilin e Labit, të cilat më pas u shpërndanë e u bënë virale gjithandej.

Sidoqoftë, artisti i mirënjohur ka bërë një sqarim duke treguar se ka një respekt të veçantë e të madh për Sabriun dhe për familjen e tij.

Sabri Fejzullahu dhe Labinot Tahiri (Foto: Instagram)

Labi hedh poshtë të gjitha thashethemet, por shton se nuk e lejon ta poshtërojnë njerëzit, e madje as shteti e qeveria.

“Me zemër, për Sabrianon, që dua ti ndali zërat kinse jemi të përçarë, gjë që nuk ekziston!

E meritonte, meriton dhe do ta meritojë edhe pas shumë viteve të ; çmohet, respektohet, nderohet e të vlerësohet sa të ekzistojë shteti e kombi ynë si figura më e këndshme e skenës sonë shqiptare.

Nuk kam lënë artist pa e nderu dhe pa e respektua, madje edhe kur ka pasur nevojë jam futur brenda thashetheme te estradës për me u bë zgjidhje, kështu jam dhe njihem gjate vite për veprat dhe mundin tim.

Sabriun, e nderova në qytetin tim me aq mundësi sa kisha, jo si institucion por për faktin që është IKONË SHQIPTARE, kur nuk kishte Facebook e shume portale ne Kosovë, për veç televizioneve!
Pra dua te them, që me axhën Sabri as nuk kam dhe as që do të kemi ndonjëherë mosmarrëveshje, por nganjëherë mendoj se; koha, vitet, karriera e bujshme 50 vjeçare e tij , dhe shumë arsye te jetës personale mund ta bëjnë ose te na bëjnë të dukemi sikurse po e nënçmojmë ndonjë artist te ri.

Pa dyshim se Sabriano, mbetet njeri dhe artist i madh për shumë gjenerata dhe për mua.

Fundja, vazhdoj ti respektoj të gjithë aq sa meritojnë, por të me “poshtërojnë” nuk lejoj as shtetin as qeveritë dhe as askënd për faktin se secili kemi një bagazh të veçantë jetësorë.

I dashur Sabri Fejzullahu të dëshiroj shumë shëndet ty dhe zonjës Nera dhe të gjithë familjes tënde artistike së bashku me publikun tënd të kamotshëm e te rinjtë.

Më Shumë

Duda Balje: Nuk jam më e ëmbël se dudi, por aty afër

Duda Balje i është përgjigjur 50 pyetjeve që lidhen me jetën e saj private dhe atë profesionale. Një pyetje shumë interesante iu bë asaj në...

Tre të vdekur e 158 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë vdekur tre persona si pasojë e COVID-19, ndërkohë...

Zafir Berisha e kujton “Drinin”: Vrasja e tij ishte humbje për Prizrenin

Ish-komandanti i UÇK-së, Zafir Berisha, ka kujtuar bashkëluftëtarin, Ekrem Rexha -‘Drini’, në 21 vjetorin e vrasjes. Sipas tij, vrasje e “Drinit” nuk ishte humbje vetëm...

Kënga e vitit 1886 që flet për shitësin e misrave nga Prizreni në rrugicat e Kostandinopojës

“La Tradition” ka botuar, me 1 janar 1906, në faqet 15-17, një këngë të veçantë popullore shqiptare, kënduar asokohe rrugicave të Kostandinopojës nga një...

Edhe Rahoveci barazon serinë e gjysmëfinaleve ndaj Yllit

  Rahoveci ka barazuar në 2 mw 2 serinë ndaj Yllit. Rahovecianët fituan me rezultat 65:68. Fitorja e sotme e vreshtarëve e detyron Yllin të udhëtojë në...

Kosova burimi kryesor i turistëve në Shqipëri

Sezoni turistik këtë verë në Shqipëri pritet të shënojë një rritje krahasuar me vitin e kaluar, kur kufizimet dhe situata e pandemisë Covid-19 ishte...

Manchester City për herë të parë në finale!

Manchester City kualifikohet për herë të parë në finale të Champions League. Sitizens fituan 2-0 në shtëpi ndaj PSG, kur edhe takimin e parë...

Atletico interesohet për Hysajn

Atletico Madridi është duke u interesuar për transferimin e mbrojtësit të djathtë shqiptar të Napolit, Elseid Hysaj, shkruan “Calcio Mercato”. Trajneri i Atleticos, Diego Simeone,...

Sot mot me diell e vranësira

Të martën në Kosovë do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm, me diell e herë-herë edhe me vranësira. Temperaturat minimale, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do...

Një film muzikor! Elvana Gjata nuk ndalet, rrëfen planet e saj të mëdha me këtë skenariste të famshme

Pas një periudhe pauzë, më 16 prill Elvana Gjata u rikthye në muzikë ashtu siç vetëm ajo di, duke sjellë albumin “Çelu” me 7...

Nisin hetimet ndaj pjesëmarrësve që u përleshen në ndeshjen mes Ponte Prizrenit dhe Pejës

Ministria e Rinisë, Kulturës dhe Sportit ka njoftuar se kanë nisur hetimet ndaj Ponte Prizrenit dhe Pejës pas përleshjes mes dy klubeve të martën....

L’Equipe: Neymar te PSG deri në vitin 2026

Paris Saint-Germain do të konfirmojë rinovimin e kontratës me Neymar të shtunën (sot), me lojtarin që do të vendosë nënshkrimin e tij në një...

Shuhet aktori i njohur, Guljelm Radoja

Një ditë pasi u transferua në gjendje të rëndë në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ndërron jetë aktori i njohur. Guljelm Radoja, i cili ishte infektuar me...

Reagon KB Peja: Dardan Berisha lojtari më i mirë shqiptar i të gjitha kohërave

KB Ponte Prizreni dhe KB Peja kanë luajtur vetëm pjesën e parë të serisë së 5-të gjysmëfinale në kuadër të ‘Play-offit’. Kjo ndeshje u ndërpre...

Zafir Berisha iu kthehet punëve të fshatit

Ish-zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Zafir Berisha, iu është kthyer punëve të fshatit. Berisha ka publikuar disa fotografi në llogarinë e tij në Facebook, përmes...

Sot shënohet Dita botërore e lirisë së shtypit

3 Maji është Dita botërore e lirisë së shtypit. Kjo ditë shënohet që nga viti 1993 e vendosur nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve...

Lajmet e Fundit