18.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

LDK publikon emrat e anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm të partisë

Lidhja Demokratike e Kosovës mbrëmë ka publikuar listën me emrat e anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie.

Në këtë listë janë 131 emra, duke përfshirë edhe kryetarin e ri. Aty përfshihen deputetët e rinj, kryetarët e degëve dhe emra të tjerë.

Siç bëhet e ditur në njoftim të LDK-së, Kuvendi të dielën ka autorizuar kryetarin të plotësojë listën edhe me 10 vende të tjera si “pjesë e hapjes së partisë”.

Sipas statutit të kësaj partie, KP-ja është organi më i lartë i LDK-së në mes të dy Kuvendeve Zgjedhore. Këshillin e Përgjithshëm e zgjedh Kuvendi i LDK-së.

Ky këshill mund të zgjedhë edhe kryesinë e partisë.

 

Më Shumë

Haradinaj kërkon mocion për rrëzimin e qeverisë Kurti II: Po rrezikohet sovraniteti

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur pas mbledhjes së kryesisë së partisë. Ai ka thënë se qëndrimi i partisë së tij, është që të...

Diego Simeone ‘këshillon’ lojtarët sa herë duhet të kryejnë marrëdhënie seksuale

Trajneri i Atletico Madrid-it, Diego Simeone, ka bërë shaka se lojtarët që bëjnë seks vetëm katër herë në muaj nuk mund të paraqiten në...

Mona Liza

Lajmet e Fundit