13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Kilaj: Realizimi i projekteve, meritë e banorëve të Damanekut

Kilaj-fshati damanekuPartisë Demokratike e Kosovës (PDK) Dega në Malishevë, mbrëmë ka mbajtur një tubim në fshatin Damanek. Kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Malishevës, Isni Kilaj tha se realizimi i projekteve, nuk është meritë vetëm e tij, ose e qeverisë komunale, por në radhë të parë, është meritë e banorëve të Damanekut.

“Edhe Qeveria e Kosovës, e udhëhequr nga kryeministri Thaçi, i ka përkrahur të gjitha projektet për Malishevën dhe të gjithë së bashku, kemi arritur ti realizojmë të gjitha që ju kemi premtuar. Edhe sonte ju them se të gjitha projektet për katër vitet e ardhshme, si në infrastrukturë, bujqësi dhe të tjera, do të realizohen, pasi kemi projekte konkrete dhe të planifikuara nga ekspertët tanë”, tha Kilaj.

“Ne jemi PDK-ja e vërtetë, e fjalës, e punës, për qytetarin dhe shtetin. Ne nuk kemi fjalë boshë, premtime boshe, por të realizueshme. Ashtu sikur kemi arritur që ti bëjmë të gjitha këto në katër vitet e fundit, ashtu do ti realizojmë premtimet në katër vitet e ardhshme”, tha në fund Kilaj, duke ju bërë thirrje për fushatë të qetë, pa fyerje.

Edhe Naser Krasniqi, ju bëri thirrje të gjithë qytetarëve të Malishevës dhe Damanekut, që ta votojnë PDK-në. “Unë kam vendosur ta përkrahi PDK-në, pasi këtu e gjej veten, tek vlerat e mirëfillta, te respekti që ka ndaj qytetarit dhe për punën që PDK e bën në të mirë të qytetarëve të Malishevës. Andaj, votoni për Isni kIlaj dhe PDK-në, për të vazhduar qeverisjen e mirë, për Malishevën Evropiane”, tha Krasniqi.

Edhe bartësi i listës së PDK-së për Kuvendin e Komunës së Malishevës, Adem Berisha, bëri thirrje për ta votuar Isni Kilaj dhe për kandidatët e PDK-së, pasi sipas Berishës, “këtu janë vlerat”. “Me votën për Isni Kilaj dhe për PDK-në, ju votoni për ta vazhduar qeverisjen e mirë. Për të votuar kandidatët e PDK-së, ju votoni për më të mirët, pasi 34 kandidatët tanë, janë profesioneve dhe të moshave të ndryshme, përmes së cilëve, të gjithë qytetarët, do të kenë mundësi ti realizojnë kërkesat e tyre”, tha Berisha./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kuvendi me seancë të jashtëzakonshme për shëndetësinë

Kuvendi i Kosovës mban sot seancë të jashtëzakonshme. Në rend dite është shqyrtimi i Propozim-rezolutës për gjendjen në shëndetësi dhe sigurimet shëndetësore. Seanca nis nga ora...

Murati: Mbi 61 mijë familje përfituan nga subvencionimi i energjisë elektrike

Mbi 61 mijë familje kosovare kanë përfituar nga subvencionimi i energjisë elektrike, në kuadër të pilotimit të programit për mbështetjen e familjeve të cenueshme.   Kështu...

Lajmet e Fundit